Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Austrálie a Oceánie 2015

Poznávací zájezdy do Austrálie a na Nový Zéland jsou zaměřeny na maximální poznání přírodních zajímavostí, kulturně společenských zvyklostí s ohledem na kvalitu ubytování, stravování a pohodlí cestování.

ObsahUbytování

Ubytování je na poznávacích zájezdech zajištěno v hotelech kategorie 3*. Pokoje jsou standardně vybaveny klimatizací, televizí a vlast ním sociálním zařízením, některé rychlovar nou konvicí. Ve většině ubytovacích míst je k dispozici bazén a restaurace s barem. Pro účast níky poznávacích zájezdů je každý den zajištěna snídaně.

Stravování a nápoje

Ceny poznávacích zájezdů do Austrálie a na Nový Zéland zahrnují snídaně, které jsou převážně typu „conti nental“ (toustový chléb, máslo, marmeláda, med, džus a káva nebo čaj), v některých hotelech pří pad ně tzv. full English (na víc opečená slani na a míchaná vajíčka). Většina hotelů nabízí mož nost povečeřet v místní restau raci. Ceny se pohybují okolo 20,- AUD za jídlo bez nápojů. Nealkoholické nápoje koupíte za 3,- AUD, káva stojí cca 3,- AUD. Pivo místních značek se koupí za 5,- AUD v restauraci, ve speciálních obchodech (Bottle shop) za 2 – 33,- AUD.

Doprava

Doprava v Austrálii a na Novém Zélandu je pro zájezdy zajištěna v pohodlných autobusech, v případě menších skupin pak i v 15-ti či 8-mi místných minibusech nebo i menších vozech.

Celní předpisy a víza

Na území Austrálie a No vého Zélandu se nesmějí dovážet po traviny! Občané ČR v současné době potřebují pro vstup do Austrálie platné vízum - respektive elektronickou autorizaci. Internetový formulář naleznete na webové stránce australského imigračního úřadu, ale naše cestovní kancelář tuto žádost ráda vyřídí za Vás. Vízová povinnost pro krátkodobé návštěvy Nového Zélandu za účelem turistiky byla pro občany České a Slovenské republiky zrušena.

Kdy cestovat

Austrálii a Nový Zéland můžete navštívit prakticky kdykoliv. Je však nutné si uvědomit klimatickou rozdílnost jed-notlivých částí tohoto nesmírně rozlehlého území. Jižní státy navštívíme nejlépe v létě (prosinec až únor). Naopak v centrálních oblastech kontinentu panují v této době velká horka a na severu vrcholí období dešťů. V zimě (červen až srpen) míří lidé k tropickému severu a do středu konti nentu. Extrémní horka střídají sluneční dny, v noci se přidají mrazivé noci, ostatně takhle to chodí na pouštích od nepaměti. S chladem rovněž ubyde obtížného hmyzu. Na jihu se v téhle době rozbíhá zimní sezona přející zejména lyžařům. Jaro a podzim se hodí pro krátkodobou návštěvu nejvíce. Drtivá většina zajímavějších míst je otevřena, klima stabilní bez nebezpečí výkyvů.

Cestovní dokumenty

Platný cestovní pas s vízem – respektive elektronickou autorizací (zajistí CK za poplatek 1.000,- Kč) je pro vstup do Austrálie nezbytný. V ceně zájezdu není zahrnuto pojištění léčebných výloh v zahraničí (PLVZ). Jste pojištěni (včetně zavazadel) pouze leteckým doprav cem. PLV lze zajistit individuálně, rozhodně tak učiňte! Nabízíme PLVZ u Kooperativy, České pojišťovny nebo Evropské Cestovní Pojišťovny. Pokud si (PLVZ) sjednáte u nás, dostanete dokumenty s letenkou a dalším hmotným odbavením před odletem na letišti.

Elektřina

Austrálie i Nový Zéland používají systém 220 V/50 Hz s odlišným tvarem zásuvek než se používají v ČR. Pří stroje potřebují redukci, kterou lze kou pit v obchodech s elektronikou, nebo omezeně půjčit u průvodce. Na všech mezinárodních letištích lze koupit univerzální redukci.

Čas

Austrálie má tři časové zóny: Východní standardní čas (Eastern Standard Time – EST) platí v Novém Jižním Walesu, v teritoriu australské metropole, ve Viktorii, Tasmánii a v Queenslandu. Ve státu Jižní Austrálie a v Sever-ním teritoriu platí centrální standardní čas (Central Standard Time – CST, -1/2 hodiny oproti EST) a ve státu Západní Austrálie pak západní standardní čas (Western Standard Time – WST, -2 hodiny oproti EST). Od října do března platí s výjimkou Západní Austrálie a Severního teritoria letní čas. Podle ročního období je australský místní čas o 8 až 10 hodin napřed proti času středoevropskému.

Cestování autem

K řízení vozidla stačí platný národní řidičský průkaz doplněný mezinárodním. Pozor, jezdí se vlevo! Avšak provoz je plynulý a na občasné zaváhání řidiče – turisty jsou tady zvyklí. Ve městech je povolena rychlost 60 km/hod, mimo města 100 km/hod, na dálnicích 110 – 120 km/hod. Jízdu v noci nedoporučujeme kvůli klokanům, které přitahují světla reflektorů.

Víte že…

  • ručně psaná sedmička není přeškrtnutá jako evropská. Vypadá jako jednička. Ta je jen čárou bez zobáčku
  • v taxi sedí zákazník většinou vzadu
  • vodní vír se při vypouštění umyvadla točí na druhou stranu
  • slunce je v poledne na severu

Uvedené informace jsou platné pro území obou států, pokud to není u tématu uvedeno jinak.

Upozornění

Data a text zveřejněný na webových stránkách www.cedok.cz mohou obsahovat nepřesnosti či chyby. Vyhrazujeme si právo měnit obsah stránek bez předešlého upozornění a negarantujeme správnost obsahu. Děkujeme za pochopení.

Prostudujte si prosím ještě před podáním přihlášky na zájezd jak Všeobecné podmínky, tak níže uvedené doplňující informace, aby bylo dosaženo shody mezi naším a Vaším chápáním rozsahu a obsahu služeb.

Ceny služeb

Základní cena je cena, která je taxativně uvedená v tabulkové části ceníku a je konečnou cenou ve smyslu zákona, tj. zahrnuje rovněž povinné příplatky. Tato cena nezahrnuje fakultativní služby. Základní cena a zákazníkem zakoupené fakultativní služby tvoří cenu zájezdu ve smyslu zákona. Všechny ceny uvedené v tomto ceníku jsou v Kč za jednu osobu. V případě ubytování v apartmánu nebo studiu jsou ceny platné při jejich plném obsazení. Věková hranice dětských cen, popř. slev a příplatků, není-li uvedeno jinak, se rozumí do dovršení věku dítěte, kdy rozhodujícím je věk dítěte k datu odjezdu zájezdu nebo nástupu na služby, u leteckých zájezdů je rozhodným datem věk dítěte v den příletu do vlasti.

Není-li v ceníku uvedeno jinak, děti ve věku do 2 let hradí pouze manipulační poplatek 990,- Kč, event. cestovní pojištění. Tyto děti nečerpají žádné služby ani nejsou pojištěny, nemají nárok na místo v dopravním prostředku. Doporučujeme tyto děti připojistit stejně jako dospělé osoby. Žádáte-li vícetýdenní pobyt, sdělí Vám cenu Vašeho zájezdu na vyžádání prodejce. Při zakoupení zájezdu individuálním cestovatelem při neobsazení vícelůžkového pokoje bude požadována úhrada příplatku za jednolůžkový pokoj. Příplatek na jednolůžkový pokoj zjistíte připočtením doplatku na neobsazené lůžko k základní ceně ve dvoulůžkovém pokoji. Příplatek se hradí i v případě, kdy neobsazené lůžko nebude v jednolůžkovém pokoji fyzicky umístěno. Neobsazená lůžka se rovněž doplácejí při neobsazení apartmánu plným počtem osob. Neobsazené přistýlky se hradí pouze v případech, kdy je v ceníku výslovně uvedena cena za neobsazenou přistýlku.

Změny cen

Čedok si v souladu se Všeobecnými podmínkami vyhrazuje právo na změnu cen. Z obchodních důvodů provádíme v průběhu prodeje úpravy cen a doprodejové akce posledních míst například prodejem v režimu „v poslední minutě“, „last minute“, „speciální nabídka“ či „nabídka no name“. V průběhu těchto akcí nemůže Čedok klientům dodatečně měnit cenu zájezdu platnou v době jeho zakoupení. Ke změně ceny může dojít mj. i v důsledku změny ceny účtované leteckou společností, například v důsledku zvýšení ceny leteckého paliva. Ceny letenek tvořících součást zájezdu při využití pravidelné letecké přepravy jsou kalkulovány v optimální knihovací třídě. V případě obsazení těchto míst si před uzavřením smlouvy o zájezdu Čedok vyhrazuje právo změnit cenu zájezdu v závislosti na potvrzené ceně letenky. Náklady na leteckou přepravu byly kalkulovány předem a vycházely z průměrné světové ceny leteckého paliva nebo ropy platné v době přípravy zájezdů. Analogický princip platí pro účtování vízových poplatků.