Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Pasové a vízové informace

Víza

Čedok a.s. nabízí

  • zajišťuje víza jako samostatný produkt
  • zajištění víz není vázáno na další služby
  • zajistíme potřebná víza do všech zemí, s kterými Česká republika nemá bezvízový styk
  • poskytujeme kompletní informace týkající se vízových povinností a na vyžádání zašleme příslušný formulář
  • zajišťujeme víza turistická, služební a transitní
  • zařídíme víza do všem zemí i tam, kde velvyslanectví nejsou na území ČR

Víza dle země

USA

Obecné vízové informace

ESTA - Informace k získání povolení k cestě do USA
ESTA – je automatizovaný systém používaný ke zjištění, zda je návštěvník způsobilý ke vstupu do Spojených států v rámci bezvízového programu. Registrace cesty systémem ESTA před vstupem na palubu letadla je povinná pro všechny občany, děti cestující s rodiči musí mít vlastní biometrický pas a samostatnou žádost. Toto schválení pouze opravňuje cestující vstoupit na palubu letadla za účelem cesty do Spojených států v rámci bezvízového styku. Stejně jako platné vízum nezaručuje vstup do USA, tak ani odsouhlasení systémem ESTA neznamená povolení ke vstupu. Toto povolení vydávají pouze pracovníci Úřadu celní a hraniční ochrany USA (U.S.Customs and Border Protection) v vstupu do USA.
Pokud cestuje nezletilé dítě do USA bez vlastních rodičů /nebo jedním z nich/, je nutné mít s sebou notářsky ověřený rodný list + notářsky ověřené souhlasy obou rodičů. V případě, že cestuje nezletilý pouze s jedním z rodičů, je nutný souhlas druhého. POKUD JSTE CESTOVAL PO 1. BŘEZNU 2011 DO IRÁKU, SÝRIE, LÝBIE NEBO ÍRÁNU, NELZE VYUŽÍT REGISTRACI ESTA - JE NUTNÉ POŽÁDAT O NEPŘISTĚHOVALECKÉ VÍZUM NA VELVYSLANECTVÍ USA.

Každá odsouhlasená žádost ESTA je platná 2 roky nebo do vypršení platnosti pasu, během kterých může žadatel cestovat opakovaně do USA max. do 90 dnů pobytu. Žádost ESTA musí být vyplněna v angličtině (zařizuje ČEDOK a.s.)

Žádost ESTA může být:
a) Odsouhlasena - žadatelé mohou vycestovat do USA.
b) Čekat na projednání - žadatelé musí čekat na vydání konečného rozhodnutí dalších 72 hodin.
c) Neodsouhlasena - žádost bude zamítnuta. Jestliže žadatel bude chtít cestu uskutečnit, musí zažádat po uplynutí 10 dní o nepřistěhovalecká víza na Velvyslanectví USA a jít na pohovor.
Velvyslanectví nebude poskytovat důvody zamítnutí systémem ESTA.

Do systému ESTA se nemohou zaregistrovat cestující, kterým byl zamítnut vstup do USA.
Poplatek: 900,- Kč (400,- kč popl.za vízum + 500,- Kč popl.Čedoku)


NEPŘISTĚHOVALECKÁ VÍZA - lepená do pasu, možnost pobytu 6 měsící v USA, většinou použitelná na 10 let
O nepřistěhovalecká víza musí žádat každý, kdo není způsobilý ke vstupu do USA v rámci bezvízového programu ESTA, nebo nemá výjimku z vízových požadavků, nebo mu v minulosti bylo vízum zamítnuto, nebo jehož cestovní registrace ESTA byla zamítnuta.
Od 18. ledna 2014 došlo ke změně v procesu žádání o tato víza. Klient si musí sám vyplnit žádost DS - 160, následně si v online systému vytvořit vlastní profil, udělat platbu za vízum buď online nebo osobně v kterékoliv bance a na základě svého referenčního čísla CGI nebo čísla transakce si může naplánovat schůzku pohovoru na US velvyslanectví v Praze.
Veškeré informace jsou na stránkách www.usembassy.cz

Vzhledem k tomuto způsobu vyřízení žádosti o víza CK ČEDOK tato víza zprostředkovat nemůže.

Upozornění

Udělení víza je plně v kompetenci zastupitelských úřadů, proti jeho zamítnutí není odvolání a poplatek je v takovém případě nevratný.
Uvedené lhůty vyřízení jsou pouze orientační, nemůžeme nést zodpovědnost za jejich dodržení.
Klientům doporučujeme podávat žádosti o víza s dostatečným předstihem a k žádosti dokládat všechny požadované dokumenty.

Kontakt

S Vašimi požadavky se můžete obracet přímo na:

ČEDOK a.s., Praha 1, Na Příkopě 18 - ve všední den od 9:00 - 16:00 hod,
telefonicky na čísle 224 197 147, e-mailem
nebo v kterékoli pobočce ČEDOKU v ČR a u provizních prodejců Čedoku.