Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Pasové a vízové informace

Víza

Čedok a.s. nabízí

  • zajišťuje víza jako samostatný produkt
  • zajištění víz není vázáno na další služby
  • zajistíme potřebná víza do všech zemí, s kterými Česká republika nemá bezvízový styk
  • poskytujeme kompletní informace týkající se vízových povinností a na vyžádání zašleme příslušný formulář
  • zajišťujeme víza turistická, služební a transitní
  • zařídíme víza do všem zemí i tam, kde velvyslanectví nejsou na území ČR

Víza dle země

Uzbekistán

Obecné vízové informace

Od 1.02.2019 je možné cestovat do Uzbekistánu bez vízové povinnosti. Tato možnost platí pouze pro turistiku, do 30 dnů pobytu. Pro business platí i nadále vízová povinnost.
POŽADAVKY K VYŘÍZENÍ VÍZ PŘES AMBASÁDU :
BUSINESS VÍZUM :
cestovní pas s platností minimálně 3 měsíce po skončení plánované cesty
1 x kopie datové stránky pasu
1 x vyplněný formulář (vyplňuje se elektronicky na webové adrese http://evisa.mfa.uz/evisa_en/ a následně se tiskne) Jako místo vystavení víza do formuláře vyplňte Vídeň (Vienna)
1 x fotografie pasového formátu
rezervace zpáteční letenky
zvací dopis
vysílací dopis

Doba vyřízení víza: cca 3 týdny

Platnost víza: dle dat na žádosti
Od 6.3.2014 je Česká republika zařazena do skupin států se zjednodušeným vízovým režimem. Čeští občané žádající o uzbecká vstupní víza za účelem obchodní cesty nemusí zajišťovat pozvání zvoucího subjektu v Uzbekistánu potvrzeného MZV Uzbekistánu, či předkládat voucher uzbecké cestovní kanceláře. Dostatečné je deklarovat obchodní cíl cesty ve formuláři žádosti o vízum. Je však bezpodmínečně nutné mít ubytování v hotelu, který zajistí příslušnou registraci pobytu. V případě účelu cesty "pozvání soukromé osoby" se postup podání a zpracování žádosti nemění. V tomto případě je i nadále nutné zajistit pozvání zvoucí osoby v Uzbekistánu.
Upozornění: O délce a platnosti vydaného víza rozhoduje pouze ambasáda Uzbekistánu. V poslední době se objevují případy, kdy žadatel obdrží vízum s kratší dobou platnosti, než na jakou žádal. Počítejte prosím s touto možností při podávání Vaší žádosti.
Upozornění: Rodiče, kteří chtějí získat vízum pro své děti, musí podle nové legislativy s žádostí osobně navštívit ambasádu v Berlíně (Die Botschaft der Republik Usbekistan, Perleberger Str. 62, 10559 Berlin)
Povinnost registrace pobytu: Při pobytu v Uzbekistánu platí pro cizince povinnost registrace. Tuto registraci za Vás vyřídí automaticky a bezplatně hotel, v němž jste ubytováni. Pokud budete ubytováni v soukromí, máte povinnost se do 3 dnů od překročení uzbeckých hranic zaregistrovat na příslušném oddělení policie. Upozorňujeme, že ubytování v soukromí povolují uzbecké předpisy pouze cizincům přijíždějícím s vízem vydaným na základě pozvání soukromé osoby.
Podmínky vstupu však doporučujeme před cestou ověřit u příslušného zastupitelského úřadu. Pro občany třetích států platí povinnost si pasové a vízové formality zajistit individuálně.

Upozornění:

Udělení víza je plně v kompetenci zastupitelských úřadů, proti jeho zamítnutí není odvolání a poplatek je v takovém případě nevratný. CK Čedok nemůže nést zodpovědnost za případné neudělení víza, rovněž tak nemůže refundovat cenu zájezdu, pokud jej klient zrušil z titulu neudělení vstupního víza, popřípadě je-li z dané země vyhoštěn. Klientům doporučujeme podávat žádosti o víza s dostatečným předstihem a k žádosti dokládat všechny požadované dokumenty.

Adresa velvyslanectví

Velvyslanectví Uzbecké republiky
Pötzleinsdorferstrasse 49
Vienna A-1090
botschaft@usbekistan.at
Telefon: +431 315 39 94-11, 3153995-11
Fax: 0043–1–315 39 93

Adresa velvyslanectví ČR

Chechia Respublika Elchihonasi
Navnichol 6, Mirzo-Ulukbekskij rajon
Tashkent 700041
Telefon: 0099871–1206071
Fax: 0099871–1206075

Upozornění

Udělení víza je plně v kompetenci zastupitelských úřadů, proti jeho zamítnutí není odvolání a poplatek je v takovém případě nevratný.
Uvedené lhůty vyřízení jsou pouze orientační, nemůžeme nést zodpovědnost za jejich dodržení.
Klientům doporučujeme podávat žádosti o víza s dostatečným předstihem a k žádosti dokládat všechny požadované dokumenty.

Kontakt

S Vašimi požadavky se můžete obracet přímo na:

ČEDOK a.s., Praha 1, Na Příkopě 18 - ve všední den od 9:00 - 16:00 hod,
telefonicky na čísle 224 197 147, e-mailem
nebo v kterékoli pobočce ČEDOKU v ČR a u provizních prodejců Čedoku.