Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Pasové a vízové informace

Víza

Čedok a.s. nabízí

  • zajišťuje víza jako samostatný produkt
  • zajištění víz není vázáno na další služby
  • zajistíme potřebná víza do všech zemí, s kterými Česká republika nemá bezvízový styk
  • poskytujeme kompletní informace týkající se vízových povinností a na vyžádání zašleme příslušný formulář
  • zajišťujeme víza turistická, služební a transitní
  • zařídíme víza do všem zemí i tam, kde velvyslanectví nejsou na území ČR

Víza dle země

Rusko

Obecné vízové informace

Občané ČR potřebují do Ruska platné vízum.


Od října 2019 je možné žádat o elektronická víza pro Petrohrad a Leningradskou oblast. Vízum je platné 1 měsíc, na jeden vstup, na maximálně 8 dnů pobytu. Doba vyřízení jsou 4 pracovní dny. Cena za vízum je 500,- za zprostředkování.

K žádosti o lepené vízum je potřeba:
- cestovní pas (platný min. 6 měsíců po návratu , kde musí být volná DVOUSTRÁNKA !!!!!!
- 1 formulář ("vizovaja anketka")
- 1 x barevnou fotografii o rozměru 3,5x4,5 cm se zřetelným zobrazením obličeje žadatele s předním čelním pohledem na bílém pozadí, bez tmavých brýlí a pokrývky hlavy/ výjimku z tohoto nařízení představují občané, kteří jsou s pokrývkou hlavy vyfoceni i v cestovním dokladu. FOTOGRAFIE MUSÍ BÝT AKTUÁLNÍ , TEDY NEPOUŽITA NA ŽÁDNÉ PŘEDCHOZÍ ŽÁDOSTI O VÍZUM
- kopie smlouvy o pojištění léčebných výloh do zahraničí na celou dobu pobytu
- pozvání z Ruska (tzv. "priglašenie" - ověřené cizineckou policií) nebo voucher na ubytování + "podverždenie" (pozvání z hotelu) nebo zajistíme tzv. "vízovou podporu".

Poplatky za turistické vízum:
- při pozvání nebo voucheru a dobou vyřízení 8 - 10 pracovních dnů 2.520,- Kč / expresní vyřízení do 5 prac. dnů 3.730,- Kč
- při zajištění vízové podpory a dobou vyřízení 8 - 10- pracovních dnů (vízum do 30 dnů pobytu) 3.680,- Kč / expresní vyřízení do 5 prac. dnů (vízum do 30 dnů pobytu) 5.200,- Kč.

Ceny business víz na vyžádání.

Vízum má podobu štítku, který se vlepuje do pasu. Při vstupní pasové kontrole cestující obdrží do pasu razítko, kde je uvedeno datum příjezdu,aby bylo možné určit přesný počet dní pobytu v RF. Počet dnů NESMÍ návštěvník RF v žádném případě překročit.
Do některých územních částí RF mohou cizinci vstupovat pouze na základě zvláštního povolení, o které je třeba zažádat u místně příslušné pobočky Federální migrační služby - s dostatečným předstihem.

POZOR!!! Osobám, které se ocitnou na území RF bez víza hrozí vysoká pokuta a budou podrobeny zdlouhavé administrativní proceduře, která nevyhnutelně skončí okamžitým vyhoštěním ze země na vlastní náklady.

OHLAŠOVACI POVINNOST:
Dne 15/1/2007 vstupil v platnost zákon RF č. 109, který stanoví povinnost ohlásit adresu místa pobytu na území RF.
Občanům, kteří jsou ubytování v ubytovacích zařízeních /hotel, penzion, tábor, nemocnice a další, také v Českém domě při velvyslanectví ČR v Moskvě/ zajistí ohlašovací povinnost do 24 hodin příslušné ubytovací zařízení. V případě, že je občan ubytován v soukromí - je povinnost se zaregistrovat při pobytu delším 7 pracovních dnů v RF.

Města s omezeným pobytem turistů, kde mohou nastat problémy s registrací kvůli speciální vojenské nebo strategické důležitosti těchto měst:
Novomoskovsk – Mirnyj – Novosibirsk – Adler – Kazan – Samara – Vladivostok – Habarovsk – Irkutsk – Barnaul – Petropavlovsk – Kamčatsky - Petrozavodsk – Sahalin – Stavropol – Perm – Rostov – Nerjungri.

POZOR!!! Vízum do Vámi zvolené země lze vyřídit za předpokladu, že v cestovním pase nemáte žádné jiné platné vízum do RUSKA. Pokud budete chtít i přesto požádat o nové vízum, původní (dosud platné) vízum bude ambasádou zneplatněno.

Podmínky vstupu však doporučujeme před cestou ověřit u příslušného zastupitelského úřadu.
Pro občany třetích států platí povinnost si pasové a vízové formality zajistit individuálně.

Upozornění:

Udělení víza je plně v kompetenci zastupitelských úřadů, proti jeho zamítnutí není odvolání a poplatek je v takovém případě nevratný. CK Čedok nemůže nést zodpovědnost za případné neudělení víza, rovněž tak nemůže refundovat cenu zájezdu, pokud jej klient zrušil z titulu neudělení vstupního víza, popřípadě je-li z dané země vyhoštěn. Klientům doporučujeme podávat žádosti o víza s dostatečným předstihem a k žádosti dokládat všechny požadované dokumenty.

Upozornění

Udělení víza je plně v kompetenci zastupitelských úřadů, proti jeho zamítnutí není odvolání a poplatek je v takovém případě nevratný.
Uvedené lhůty vyřízení jsou pouze orientační, nemůžeme nést zodpovědnost za jejich dodržení.
Klientům doporučujeme podávat žádosti o víza s dostatečným předstihem a k žádosti dokládat všechny požadované dokumenty.

Kontakt

S Vašimi požadavky se můžete obracet přímo na:

ČEDOK a.s., Praha 1, Na Příkopě 18 - ve všední den od 9:00 - 16:00 hod,
telefonicky na čísle 224 197 147, e-mailem
nebo v kterékoli pobočce ČEDOKU v ČR a u provizních prodejců Čedoku.