Vyzkoušejte náš nový a přehlednější web. Stále na něm pracujeme a vylepšujeme, budeme však rádi za Váš názor. Chci vidět nový web x

Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Rozumím

Pasové a vízové informace

Víza

Čedok a.s. nabízí

  • zajišťuje víza jako samostatný produkt
  • zajištění víz není vázáno na další služby
  • zajistíme potřebná víza do všech zemí, s kterými Česká republika nemá bezvízový styk
  • poskytujeme kompletní informace týkající se vízových povinností a na vyžádání zašleme příslušný formulář
  • zajišťujeme víza turistická, služební a transitní
  • zařídíme víza do všem zemí i tam, kde velvyslanectví nejsou na území ČR

Víza dle země

Bhútán

Obecné vízové informace

Turistický ruch je v zemi velice omezen. Do Bhútánu je možné cestovat buď na pozvání vlády a nebo jako turista. Turisté musí cestovat pouze ve skupinách po předem připravených a zaplacených trasách s oficiálním turistickým průvodcem. Veškeré formality musí být vyřízeny před příjezdem do země přes cestovní kancelář, respektive přes bhútánského tour operátora nebo některého z jejich mezinárodních partnerů.

Nezávislí cestovatelé nejsou do země vpuštěni. Každý návštěvník musí mít vízum a udělení či neudělení víza závisí na tom, jak je dopředu v součinnosti s cestovní kanceláří připravena a zaplacena cesta. Každý cestující musí před obdržením bhútánského víza uhradit poplatek tzv. Minimum Daily Package, který zahrnuje:

- ubytování ve standardním hotelu (3 hvězdičky) ve sdíleném pokoji (jednolůžkový pokoj je umožněn za příplatek) - snídani, oběd a večeři - čaj, sušenky (snacks) - balenou pitnou vodu - autodopravu po Bhútánu (s řidičem) - trekkingové vybavení (např. stany, matrace a pokrývky) - služby anglicky hovořícího průvodce - kuchaře a asistenta při trekkování - vstupné do muzeí a památníků - turistickou daň (tzv. Royalty) ve výši 65,- USD.

Minimum Daily Package se hradí minimálně 4 týdny před cestou do Bhútánu a bez této úhrady není vydáno bhútánské vízum, které stojí 40,- USD.

Minimum Daily Package činí 250,- USD na osobu a noc po dobu vysoké sezóny v měsících leden, únor, červen, červenec a prosinec a 200,- USD na osobu a noc po dobu nízké sezóny v ostatních měsících.

Adresa velvyslanectví ČR

Bhútán - Velvyslanectví Dillí
50-M, Niti Marg, Chanakyapuri
New Delhi 110021
Telefon: +91/11 2415 5200
Fax: +91-11-2415 5270

Upozornění

Udělení víza je plně v kompetenci zastupitelských úřadů, proti jeho zamítnutí není odvolání a poplatek je v takovém případě nevratný.
Uvedené lhůty vyřízení jsou pouze orientační, nemůžeme nést zodpovědnost za jejich dodržení.
Klientům doporučujeme podávat žádosti o víza s dostatečným předstihem a k žádosti dokládat všechny požadované dokumenty.

Kontakt

S Vašimi požadavky se můžete obracet přímo na:

ČEDOK a.s., Praha 1, Na Příkopě 18 - ve všední den od 9:00 - 16:00 hod,
telefonicky na čísle 224 197 147, e-mailem
nebo v kterékoli pobočce ČEDOKU v ČR a u provizních prodejců Čedoku.